קניית דירה להשקעה – מה לדעת

קניית דירה להשקעה מאפשרת לרוכש ליהנות משכר דירה חודשי המשולם לו בהתקשרויות שכירות ארוכות טווח

כאשר בוחנים כיום את אפשרויות ההשקעה העומדות לרשות מי שהזדמן לידיו סכום כסף לא קטן (מפתיחתה של תוכנית חיסכון, כספי פיצויי פיטורים, ירושה וכן הלאה), מגלים כי קניית דירה להשקעה מהווה אופציה ממשית ומניבה.

קניית דירה להשקעה מאפשרת לרוכש ליהנות משכר דירה חודשי המשולם לו בהתקשרויות שכירות ארוכות טווח, או, במקרים מסוימים, רכישת דירה במחיר נמוך מהרגיל באזורים שנחשבים כלא אטרקטיביים, על מנת למכור אותה במחיר הגבוה פי כמה וכמה, כאשר יסתיים תהליך פיתוח האזור.

כיום, ישנן חברות בנייה וייזום ייחודיות, כמו חברת מעוז דניאל, למשל, אשר מקימות פרויקטים חדשים ברחבי הארץ, ובפרויקטים אלה ניתן, בין השאר, למצוא דירות המתאימות לרכישה לצורך השקעה.
.

קניית דירה להשקעה – איך מאתרים את הדירה הנכונה ?

בחירת הדירה הנרכשת לצרכי השקעה דרך השכרתה בשכ"ד חודשי, שונה לגמרי מרכישת דירה בה אתם עצמכם עתידים להתגורר. התהליך מתחיל בשאלות העקרוניות – האם אתם מודעים לכל מה שכרוך בהשכרת הדירה לאנשים זרים, והאם יש לכם את הזמן, הכוח והתכונות הנדרשות כדי להיות "בעלי בית".

גם הקריטריונים להחלטה על הדירה הנכונה לרכישה שונים בין דירה שנרכשת לצורך מגוריכם ובין דירה הנרכשת לצורך השקעה. בעוד שבבחירת דירה עבורכם הקריטריונים יתמקדו בתנאים ובצרכים הספציפיים שלכם ושל משפחתכם, רכישת דירה להשקעה תעסוק בקריטריונים אחרים, כמו המרחק בין מיקום הדירה למקום מגוריכם (ישנו צורך להיות פיזית בדירה, גם בעת שמראים אותה לשוכרים עתידיים וגם בעת שמתרחשות תקלות במהלכה של תקופת השכירות), אטרקטיביות האזור/השכונה, מחירי השכירות הממוצעים בה וכן הלאה.

מהן תכונות האופי הנדרשות מ"בעל דירה" ?

קניית דירה להשקעה ממצבת אתכם במעמד חוקי של "בעל הדירה", מה שאומר שבנוסף לכאב הראש ולזמן שייקח לכם למצוא את השוכרים המתאימים והאחראיים שייהנו מהזכות להתגורר בדירה, תצטרכו לגבש חוזה שכירות, אשר מצד אחד איננו דרקוני דיו כדי להבריח את השוכרים, אבל מצד שני, הוא מגן על זכויותיכם כבעלי הדירה בצורה הטובה ביותר.

תיאלצו לקחת אחריות על תיקון תקלות ונזקים מסוימים אשר מתרחשים בעת תקופת השכירות. תצטרכו להגיע לשם בעצמכם על מנת לאמוד את הנזק, לקשור קשרים עם בעלי מקצוע אמינים אשר יתקנו את הנזקים השונים (ורצוי שהדבר ייעשה במחירים משתלמים וללא ניפוח העלויות). לא כל אדם רואה את עצמו מתאים לכך.

קניית דירה להשקעה - מעוז דניאל